Eurovision 2009 Azerbaycan – Aysel ve Arash – Always – Live on Stage & Semi Final – Live Performance

2010 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Azerbaycan’ı temsil edecek Safura Alizade– Drip Drop‘a linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

http://www.ozgurcengiz.com/music/eurovision-2010-azerbaycan-safura-drip-drop-azerbaijan-esc-2010-video/

More than 5.000 visitors was voted for 2009 and new poll for Eurovision 2010 has started! You can cast your vote for 2010 by following this link: http://www.ozgurcengiz.com/music/who-will-win-eurovision-2010-poll-anket-esc-2010/

2009 yılındaki yarışma için 5.000 ‘den fazla ziyaretçi oy kullanmıştı. Şimdi 2010 Eurovision Şarkı Yarışması için oylama zamanı. Linki takip ederek oylarınızı kullanabilirsiniz: http://www.ozgurcengiz.com/music/who-will-win-eurovision-2010-poll-anket-esc-2010/

Aysel & Arash – Always ( Official Video – EUROVISION 2009 AZERBAYCAN )

AZERBAYCAN – AySel & Arash – Always – Final Performansı

Azerbaycan Eurovision 2009 – Aysel & Arash – Always – Live On Stage

Azerbaycan’da bu yıl Eurovision’a katılacağı şarkıyı seçti.

Henüz iki senedir yarışmaya katılmalarına rağmen çok doğru bir seçim yaptıkları kesin ama ben şarkının birincilik için iddialı olduğunu düşünmüyorum.

Yapılan değişikliklerin ardından -ve tabi ki neredeyse milat sayılan Sertab’ın birinciliğinin ardından- hep “Eurovision Şarkısı” diye nitelendirdiğimiz şarkıların niteliğide değişti. Artık bu tip şarkılar için de “Eurovision Şarkısı” der olduk. Bence bu trafikteki şarkıların miladı ard arda Turkiye, Ukrayna ve Yunanistan’ın birinciliklerinin ardından yavaş yavaş dolmaya başladı.

Sonuç olarak Aysel & Arash’ın şarkısı gibi bir çok Eurovision şarkısı üretilir, hemen benimsenir ama iz bırakmadan yok olur gider oldu.

Bu yıl da geçtiğimiz yıl gibi bizim Azerbaycan’a, Azerbaycan’ın bize 12 puan vereceği neredeyse kesin gibi :) Ama en azından bu yıl her iki şarkı da yarışmanın genel ortalamasının üzerinde ve içimiz rahat :)

You may also like

497 Comments

1 8 9 10
1 8 9 10

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.