Hadise’nin yarı final performansı ve Rusya Televizyonu’nun kırmızı çılgınlığı!

Eurovision 2009 Semi Final / Hadise – Düm Tek Tek

Geçtiğimiz hafta boyunca yazılıp çizilenlerden sonra Eurovision Şarkı Yarışması Yarı Finalleri’nin ilk ayağında Hadise ve dansçılarının performansını nihayet izledik.

Finale kalan ülkeler açıklanırken ilk olarak Türkiye’nin adı okundu ve Hadise 16 Mayıs’taki finalde yarışmaya hak kazandı.

Eurovision Şarkı Yarışması finaline kalan diğer ülkeler, İsveç, Ermenistan, İsrail, İzlanda, Romanya, Finlandiya, Portekiz, Malta ve Bosna-Hersek oldu.

Açıkçası Hadise’nin performansı ve kıyafeti hayal ettiğimiz kadar muhteşem olmasa da bu kadar stres ve hastalığın ardından yapılabileceğin en iyisini yaptıklarına inanıyorum.
Hadise’nin ciddi rahatsızlığının ardından şarkının bir çok bölümünün vokaller tarafından yüklenilmesi oldukça akıllıca bir uygulamaydı ve herkesin hem fikir olduğunu sandığım “kırmızı çılgınlığı” Rusya Televizyonu’nun ve organizasyonu yapanların kasıtlı olmadığına inanmak istediğim bir fiyaskosuydu.
Şarkımızın finale uzanması zaten sürpriz bir sonuç değildi ama finalde de aynı sahne ve ışık düzeni uygulanmaya ısrar edilecekse Hadise’nin kırmızılar içinde boğulmaması için Hadise’nin yılbaşı gecesi TRT premierinde giydiği kot ve beyaz tişört ile şarkıyı söylemesi bile daha mantıklı görünüyor zira bu kıpkırmızı fonun önünde kırmızı kıyafetlerle Hadise’yi seyretmek gerçekten acı veriyor.
Herhalde televizyonculuk konusunda en bilgisiz kişiler bile, kırmızı kostümlü bir şarkıcının sahnesini ve fonunu bu kadar kırmızı bir dekor ve ışık düzeni ile süslemenin ne kadar akıl yoksunu bir uygulama olduğunu ilk bakışta söyleyebilir.
Herşeye rağmen Hadise finalde ve tamamen iyileşmiş, yarı final formalitesini başarıyla atlatmış bir Hadise’nin Türkiye’ye ilk 3 içerisinde dönmesi de sürpriz olmayacak.

You may also like

6 Comments

  1. TRT DEKI ŞARKININ TANITILDIĞI GECE YILBAŞI GECESİ OLAN PERFORMANSI KIYAFETİ DAHA İYİYDİ BANA GÖRE.GERÇEKTENDE BU SAHNEDEKİ KIRMIZI YOGUNLAŞMASI RAHATSIZ EDİCİ.AMA YİNEDE HEM ŞARKIMIZA HEM HADİSEYE HEMDE TÜRKİYENİN GÜCÜNE İNANIYORUM..HADİSENİNDE O HASTA HALİYLE EN İYİSİNİ YAPTINA EMİNİM.HADİSE YALNIZ DEĞİLSİN TÜM TÜRKİYE YANINDA .YOLUN AÇIK OLSUN. BAŞARILAR.ALLAH YARDIMCIN OLSUN.

  2. bENCE BIRILERI RUSLARA SOYLESINDE FINELDE HADISENI UZAKTAN DEGILDE YAKIN BIR PLANDAN ALSINLAR VE KATILIYORUMKI ISIK BERBADDI.yAZIK OLMUS O KIZIN GUZELLIGINE VE SARKININ MUHTESEMLIGINE.AMA HER SEYE RAGMEN YINEDE BIRINCI OLDU TURKIYE VE AZERBAIJAN!!!!!!!!!!!!!!!!! TABIIKI IKI CAN KARDESI BIRINCI OLACAK BUNDAN KIMSENIN KUSKUSU OLMASIN.SIZI SEVIYORUZ TURKIYE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  3. bENCE BIRILERI RUSLARA SOYLESINDE FINELDE HADISENI UZAKTAN DEGILDE YAKIN BIR PLANDAN ALSINLAR VE KATILIYORUMKI ISIK BERBADDI.yAZIK OLMUS O KIZIN GUZELLIGINE VE SARKININ MUHTESEMLIGINE.AMA HER SEYE RAGMEN YINEDE BIRINCI OLDU TURKIYE VE AZERBAIJAN!!!!!!!!!!!!!!!!! TABIIKI IKI CAN KARDESI BIRINCI OLACAK BUNDAN KIMSENIN KUSKUSU OLMASIN.SIZI SEVIYORUZ TURKIYE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  4. bENCE BIRILERI RUSLARA SOYLESINDE FINELDE HADISENI UZAKTAN DEGILDE YAKIN BIR PLANDAN ALSINLAR VE KATILIYORUMKI ISIK BERBADDI.yAZIK OLMUS O KIZIN GUZELLIGINE VE SARKININ MUHTESEMLIGINE.AMA HER SEYE RAGMEN YINEDE BIRINCI OLDU TURKIYE VE AZERBAIJAN!!!!!!!!!!!!!!!!! TABIIKI IKI CAN KARDESI BIRINCI OLACAK BUNDAN KIMSENIN KUSKUSU OLMASIN.SIZI SEVIYORUZ TURKIYE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  5. bENCE BIRILERI RUSLARA SOYLESINDE FINELDE HADISENI UZAKTAN DEGILDE YAKIN BIR PLANDAN ALSINLAR VE KATILIYORUMKI ISIK BERBADDI.yAZIK OLMUS O KIZIN GUZELLIGINE VE SARKININ MUHTESEMLIGINE.AMA HER SEYE RAGMEN YINEDE BIRINCI OLDU TURKIYE VE AZERBAIJAN!!!!!!!!!!!!!!!!! TABIIKI IKI CAN KARDESI BIRINCI OLACAK BUNDAN KIMSENIN KUSKUSU OLMASIN.SIZI SEVIYORUZ TURKIYE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  6. bENCE BIRILERI RUSLARA SOYLESINDE FINELDE HADISENI UZAKTAN DEGILDE YAKIN BIR PLANDAN ALSINLAR VE KATILIYORUMKI ISIK BERBADDI.yAZIK OLMUS O KIZIN GUZELLIGINE VE SARKININ MUHTESEMLIGINE.AMA HER SEYE RAGMEN YINEDE BIRINCI OLDU TURKIYE VE AZERBAIJAN!!!!!!!!!!!!!!!!! TABIIKI IKI CAN KARDESI BIRINCI OLACAK BUNDAN KIMSENIN KUSKUSU OLMASIN.SIZI SEVIYORUZ TURKIYE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.