Eurovision Şarkı Yarışması’nda kim birinci olacak?

Google Eurovision Şarkı Yarışması öncesi yine enteresan bir uygulama ile karşımıza çıktı.

Uygulama, Google arama verilerini kullanarak her bir katılımcının ne kadar popüler olduğunu ve yarışma o gün içerisinde yapılsaydı hangi yarışmacının kaç puan alacağını gösteriyor ve şarkılara/sanatçılara gösterilen ilgiye göre yarışma sonucunu tahmin etmeyi amaçlıyor.

Yarışma için yapılacak oylamada ülkeler kendi adaylarına oy veremeyecekleri için Google kullanıcılarının kendi ülkelerinin adayları ile ilgili aramalarını istatistiklerinin dışında tutuyor.

An itibariyle Alexander Rybak ile Hadise birincilik için çekişiyor durumda görünüyor, Sakis Rouvas takipte.. İleri üçlünün hemen peşinden Patricia Kaas ve Ukrayna temsilcisi Svetlana Loboda geliyor. Normalde bizim antetimizde ve diğer sitelerin anketlerinde büyük bir varlık göstermeyen Patricia Kaas’ın kişisel popularitesi sayesinde Google arama sonuçlarına dayalı anketin ilk 5 ‘ine girmesi dışında sonuçlar oldukça dikkate değer görünüyor.

Lafı gelmişken www.ozgurcengiz.com anketinde sıralamada kıpırdanmalar var. Antetimize katılan kişi sayısı 3.500 kişiye yaklaşmışken, Hadise birinciliğini koruyor, hemen ardından Alexander Rybak ve Sakis Rouvas ikincilik için burun farkıyla yarışmaya devam ediyorlar. Yine sitemizin Türkçe olmasının anket sonuçlarını manüpile ettiği gerçeğini göz önünde bulundurursak Norveç ve Yunanistan temsilcilerinin temsilcimiz ile hemen hemen başa baş bir durumda olduğunu söyleyebiliriz.

Aşağıda Google’ın uygulamasını ve uygulamanın anlık sonuçlarını bulabilirsiniz.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.