Nil Karaibrahimgil, Yeni Şarkısı ve Kötü Kedi Şerafettin aşkı


Nil-Seviyorum Sevmiyorum YENI ORJINAL VIDEO KLIP 2009

Nil Karaibrahimgil – Seviyorum Sevmiyorum

Aslına bakarsanız dinlerken keyif almakla birlikte Nil Karaibrahimgil’in sıkı bir takipçisi değilim. Hoş, takip etmeme de gerek kalmıyor etrafımda o kadar çok “çok seven” i var ki, Nil beni takip ediyor desem yeridir. Dolayısıyla Nil Karaibrahimgil benim takip etmediklerim arasında en yakından haberdar olduğum isimler arasında geliyor. Hatta bu uğurda bir Nil konseri izleyip ağzımın açık kalmışlığı da var. Kendisi son dönem şarkıcılar arasında sahnesi en göz ve kulak dolduran isimlerden birisi.

Yeni albümünün çıkmak üzere olduğunu ise bu defa bizim kızlardan değil bizzat kendisinden öğrendim. Hayır, sürpriz yapıp beni aramadı, Hürriyet gazetesinin Kelebek ekinde yazdığı yazısıyla benimle birlikte tüm Türkiye’ye müjdeliyordu yeni şarkısı “Seviyorum Sevmiyorum”un sözlerinin hemen ardından yine kendine has uçarı tarzıyla;

“Bugün sabah erken, bir arabaya binip, radyolara gidicek. Öyle heyecanlıyım ki. Ağlayabilirim. Aylardır dinlediğimiz ve kendi aramızda ‘hmhm’ diye çağırdığımız (onay sesi, ‘hm hm evet’ der gibi) şarkı, artık tek başına nefes alıcak. Birisi onu duyunca zıplıycak, biri zaplıycak. Biri gaza basıcak, biri ezber bilicek. Biri birine söyliycek. Biri birine bahsini bile açmıycak. Biri, biraz değiştiricek. Biri alıp havalara atıp kutlıycak, ağzını açıp yutucak. Biri, aradığını onda da bulamıycak. Birine, birini getiricek. Birinden, birini götürücek. Birisinin öfkesi artık geçicek. Kafasını sağa sola sallayanlar, ayaklarını sert sert yere vuranlar olucak. Sevgilisine ‘kötü kedi şerafettin’ diyenler çıkıcak. (Bülent Üstün, o güzel telefon konuşmasıyla, kötü kedini bize emanet ettiğin için çok teşekkürler.) Birisi mutlaka onu, şu anının sesi yapıcak. Yol alırken, onu dinliycek.
İşte o kimse, ona emanet ediyorum ‘Seviyorum sevmiyorum’u.
Nil kıyısından haber getirdim: Albüm, şubat ortasında çıkıcak. Londra’da, son halini almakla meşgul.”

Aynen de öyle oldu, sizi bilmem ama şarkı beni yakaladı. Sözlerinde bir sürpriz yok, yani klasikleşmiş Nil sürprizleri yine aynı bayram şekeri keyfinde, yerli yerinde.. “Kötü Kedi Şerafettin” benzetmesinin benim neslimde tutacağına şüphe yok zira zamanında bu çizgi diziyi okumuş olanların asla unutamayacağı bir karakter. Nil Karaibrahimgil’in dinleyicisinin ağırlıklı olarak genç kızlardan oluştuğu düşünülürse -ki ben bu genel kanıya kendi çevremdeki fanatiklerinin yaş ortalaması nedeniyle hiç katılmıyorum- Kötü Kedi Şerafettin yeni nesil tarafından da tanınacak ve okunacak demektir.

Not: Hazır Şero’nun en sevdiği ay olan Mart ayı yaklaşmışken henüz okumayanlar ve tekrar okumak isteyenler Bülent Üstün’ün fenomen haline gelmiş bu karakterinin maceralarını yıllar önce piyasaya sürülmüş olan 4 ciltlik serisini (tabi bulabilirlerse) kitapçılardan edinebilirler.

Albümü henüz dinlemedim ama anlaşılan Nil bu defa karşımıza 30 yaşın vermiş olduğu yeni bir vizyonla, biraz daha ağır başlı bir havada çıkıyor. Şarkının altyapısı eski Nil albümlerine göre biraz karanlık ama genel “Nil Şarkıları” konseptinden de fazlaca uzaklaşmıyor. Albüm ile ilgili genel değerlendirmemizi tamamını dinledikten sonraya -ki muhtemelen Şubat ayı ortalarında dinleyicilerle buluşacak- saklayalım. Ve şarkıyı radyolarla birlikte hemen sizinle paylaşalım.

İşte Nil Karaibrahimgil’in yeni albümünün ilk şarkısı “Seviyorum Sevmiyorum” un kendisi ve eşlik edebilmeniz için şarkının sözleri;

Seviyorum sevmiyorum

Kaç yaprak var bilmiyorum
Ben seni kopardım attım
Kendimi toparlıyorum

Var mı şimdi başka biri?
Onu bana benzettin mi?
Ne yaparsan o ben olmaz
Parçaları sana uymaz

Kendimi bunun için mi yorucam ben?
Kalbimi bunun için mi kırıcam ben?

Hmhm haha hmhm haha hmhmhaha

Yok ki senin bir yedeğin
Kötü kedi Şerafettin!
Söyle nasıl kıydın bana?
Hem canındım, hem ciğerin

Kendimi bulamıyorum
Geri alamıyorum
Ben her gece rüyalarda
Hep sana hak veriyorum

Kendimi bunun için mi yorucam ben?
Kalbimi bunun için mi kırıcam ben?

Hmhm haha hmhm haha hmhmhaha

Yok ki senin bir yedeğin…

Nil Kıyısında

1. “Seviyorum Sevmiyorum” – 3:32
(söz: Nil Karaibrahimgil, müzik:Nil Karaibrahimgil & Alper Erinç)
2. “Çok Canım Acıyo” – 3:20
3. “Yalnızlardanım” – 3:43
4. “Ne Garip Adam” – 3:43
5. “İlla” – 3:40
6. “Eminim Sevmediğine” – 3:42
7. “Duma Duma Dum” – 3:58
8. “Kırık” – 5:03
(söz: Nil Karaibrahimgil, müzik:Nil Karaibrahimgil & Alper Erinç)
9. “Aşkımız Her Zamanki Gibi Tehlikede” – 3:14
10. “Yalnız Kalpler de Atarlar” – 2:58

* 1. ve 8. dışında tüm söz ve müzikler: Nil Karaibrahimgil

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.